مشاوره کاملا رایگان، همین حالا تماس بگیرید! پاسخ به سوالات شما در خصوص تور، ویزا و هتل

معبد مار پنانگ

معبد مار پنانگ

این معبد تا فرودگاه موجود در Sungai Kluang 3 کیلومتر فاصله دارد. این برای بزرگداشت Chor Soo Kongکه یک کشیش بودایی بود ساخته شده است. بر اساس افسانه ها این راهب به مارها پناه می داده و زمانیکه ساخت این معبد بعد از مرگ او کامل شد مارها خود به این معبد نقل مکان کردند. بعد از آن مارها جزو ملتزمین کشیش بودند و چندین مار سمی و زهر دار Wagler’s pit vipersو همچنین مارهای درختان سبز در این معبد وجود داشتند. این معبد با نام معبد ابر لاجوردی هم شناخته می شود. این معبد در سال ۱۸۵۰ با کمک مالی سخاوتمندانه ی یک اسکاتلندی به نام David Brown که گفته می شود Chor Soo Kong بیماری لاعلاج او را درمان کرده بوده، ساخته شد.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص معبد مار پنانگ و تور سنگاپور با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

معبد مار پنانگ

معبد مار پنانگ

پنانگ کوچک ترین ایالت مالزی است و به عنوان آسیای فشرده شناخته میشود. پنانگ دارای سواحلی زیبا و فرهنگ Baba Nyonya ( ترکیبی از سنت های هندی و چینی) و غذاهای متنوع و رنگارنگ می باشد. این جزیره پایتخت آشپزی این کشور است. این معبد که در ۱۲ کیلومتری Georgetown واقع شده یکی از جاذبه های توریستی است که حتما باید از آن دیدن کرد.

معبد مار پنانگ

معبد مار پنانگ

برخی بر این باورند که نام این معبد گمراه کننده است چرا که این معبد اصلا خطرناک نیست. در هر صورت وقتی نام معبد مار را می شنوید برخی انتظار دارند با مارهای پیتون که در اطراف حلقه زده اند مواجه شوند اما این معبد یک محل بسیار آرام و بی خطر ست و مارهای بی خطر در اطراف آن می خزند. در ورودی معبد یک دستگاه بخور روشن است که بخار آن سالن اصلی را پر می کند و به عنوان یک آرام بخش عمل می کند. و همین باعث می شود که مار ها بی حرکت باشند و یا به خواب فرو روند. علاوه بر این مجسمه ها و کنده کاری های زیبایی هم در این معبد وجود دارد که برای عکاسی بسیار مناسب هستند. یک زنگ ۶۰۰ پوندی د رسالن اصلی ین معبد وجود دارد که در سال ۱۸۸۶ در دوران سلطنت Manchurian از چین به این جا آورده شده است. این زنگ در روز اول و پانزدهم هر ماه چینی به صدا در می آید و دعوتی محسوب می شود برای کسانی که دعا کردن را ترک کرده اند. در فضای پشت معبد درختان میوه وجود دارد که مارها در روی شاخه های این درختان دیده می شوند.

معبد مار پنانگ

معبد مار پنانگ

برخی بر این باورند که جمعیت مارهای معبد به دلیل توسعه ی شهری و اخلالی که در زیستگاه طبیعی مارها به وجود می آید در کاهش هستند. انجام مراسمات مذهبی در این معبد معمولا از ساعت ۵:۰۰ با سر دادن شعار sutrasآغاز می شود. یک نمایشگاه کوچک هم در این معبد وجود دارد که حاوی تانکر هایی است که در داخل آن ها مارهایی از قبیل مار پیتون و مار کبری دیده می شود. در این جا می توانید با این مارهای خطرناک عکس بگیرید. دندان نیش بیشتر مارهای موجود در معبد کشیده شده است. اما اگر بخواهید یکی از مارها را در دست بگیرید و با آن عکس بگیرید باید پول بیشتری پرداخت کنید. اتوبوس های شماره ۳۰۲ و ۴۰۱ و ۴۰۱E از Georgetown به سمت Bayan Lepasحرکت می کنند. در اطراف معبد جاذبه های دیدنی زیادی وجود ندارد و بیشتر کارخانه و بزرگراه است. پس بهتر است در روشنایی روز معبد را ترک کنید تا بتوانید از سرویس اتوبوس ها استفاده کنید و یا تاکسی بگیرید. بازدید از این معبد رایگان است اما بهای بازدید از مزرعه مارها برای بزرگسالان ۵ رینگیت و برای کودکان ۳ رینگیت است.

ساعت بازدید: ۶:۰۰ تا ۱۹:۰۰

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص پنانگ و تور سنگاپور با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

برچسب ها :
, ,
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
Print This Post Print This Post

در خصوص سفر به مالزی سوالی دارید؟ با لبخند پاسخگوی شما عزیزان هستیم

پاسخ به تمامی سوالات شما در خصوص سفر به مالزی، تورهای مسافرتی، اطلاعات و رزرو هتل، ویزا، اقامت و هر آنچه که برای سفر نیاز دارید .
آژانس مسافرتی و جهانگردی سپید گشت با 15 سال سابقه درخشان و با کادری مجرب آماده پاسخگویی و ارائه خدمات مسافرتی به شما هموطنان عزیزمان است. هدف ما چیزی نیست جز خلق بهترین خدمات و جلب رضایت کامل مسافران. منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کاملا رایگان، همین حالا تماس بگیرید! پاسخ به سوالات شما در خصوص تور، ویزا و هتلتماس با ما