خانه | اطلاعات مالزی | مطالب خواندنی مالزی | معبد خو کونگسی پنانگ
معبد خو کونگسی پنانگ
معبد خو کونگسی پنانگ

معبد خو کونگسی پنانگ

معبد خو کونگسی پنانگ

معبد خو کونگسی پنانگ یکی از جاذبه های دیدنی Georgetown است که ۶۵۰ سال پیش ساخته شده است و بخشی از goh tai seh ) 5 قبیله ی بزرگ) می باشد که که در روزهای دور پنانگ ستون جامعه ی Hokkienرا تشکیل دادند. یکی از kongsis های تزیین شده ی پنانگ در Jalan Acheh واقع شده است.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص معبد خو کونگسی پنانگ و تور سنگاپور با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

معبد خو کونگسی پنانگ

معبد خو کونگسی پنانگ

Kongsis ساختمانی است خانواده هی چینی با یک نام خانوادگی برای ستایش اجداد خود جمع می شدند که نشان دهنده ی تعهدات اجتماعی و معنوی خانواده ها بین روابط توسعه یافته، اجداد و جوامع خارجی بوده . kongsi یک عامل مهم همبستگی هم بوده است. Kongsi ها امروزه یک نقش حمایتی دارند. فرزندان اعضا در این محل تحصیل می کنند.
Kongsi ها در ابتدا توسعه یافتند تا بین مهاجرین قرن ۱۹ اتحاد ایجاد کنند. بیشتر Kongsi های موجود در پنانگ بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارند. Khoo Kongsi زمانی به عنوان یکی از مهم ترین اصل و نسب های چینی و یکی از معروف ترین قبایل پنانگ در مالزی شناحته می شده. بنیانگذار آن Leong San Tong از قبیله ی Sin Kang بوده است. و برای نشان دادن موفقیت خانواده ی Khoo ساخته شده است.

معبد خو کونگسی پنانگ

معبد خو کونگسی پنانگ

Khoo Kongsi نمونه ای از یک شاهکار معماری است. قبایل دیگر هم دوره ی آن قبایل Cheah, Yeoh, Lim و Tan بودند که دارای خانه های طایفه ای بودند که نقطه مرکزی جوامع آن ها بوده است. اما هیچ کدام ازآن ها شکوه Khoo Kongsi ن ها شکوه را نداشته اند. گفته می شود که Khoo Kongsi یکی از مهم ترین و باشکوه ترین ها در جنوب شرق آسیا است.

معبد خو کونگسی پنانگ

معبد خو کونگسی پنانگ

در زمان اوج شهرت خاندان Khoo صنعتگرانی از چین مامور ساخت این اثر زیبای معماری شدند. این شاهکار معماری با نام سالن اژده ها هم شناخته می شود. درب سالن ورودی آن با کنده کاری هایی زینت داده شده است. نقاشی های دیواری مراسم های تولد و عروسی را نشان م یدهند و مجسمه ی ۳۶ الهه ی نگهبان و مجسمه هاس زیبی سرامیکی از اژده ها و ماهی هم در این جا وجود دارد.

ساعت بازدید: ۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص پنانگ و تور سنگاپور با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*