سد منگ کوآنگ پنانگ
سد منگ کوآنگ پنانگ

سد منگ کوآنگ پنانگ

سد منگ کوآنگ پنانگ

این سد تنها سد موجود در استان ولسلی است که در ۲۸ کیلومتری شمال شرق Butterworth واقع شده است. پارک این منطقه دارای مناظری زیبا و مسیرهای پیاده روی می باشد و گردشگران زیادی به این منطقه می آیند.( بهترین مسیر پیاده روی از میان باغ گل عبور می کند و ۱۰ کیلومتر است).
در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سد منگ کوآنگ پنانگ و تور سنگاپور با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

سد منگ کوآنگ پنانگ

سد منگ کوآنگ پنانگ

این شد دارای ۲۳٫۶ بیلیون لیتر آب است و بزرگترین سد پنانگ می باشد. این سد در سال ۱۹۸۵ توسط فرماندار سابق افتتاح شده است و به ان سد Empangan Mengkuang هم گفته می شود.
فستیوال بین المللی قایق اژده ها درپنانگ در محل این سد برگزار می شود. دراین فستیوال قایق هایی که تصاویر رنگی از اژده ها بر روی آن ها نقاشی شده است با بیشترین سرعت حرکت می کنند. در این فستیوال پر سر و صدا افرادی که طبل در دست دارند وقتی که قایق هایشان به خط پایان نزدیک می شوند محکم روی طبل ها می کوبند.
اتوبوس شماره ۲۴ در ترمینال اتوبوس های Bukit Mertajam به سمت این سد می رود. با ماشین شخصی و از طریق بزرگراه هم می توانید به این سد بروید. در بزرگراه شمالی جنوبی وقتی به خروجی Seberang Perai رسیدید باید به سمت Kulim بروید . بهتر است که صبح ها و عصر ها برای بازدید از این سد بروید چراکه شب ها خطرناک است.
این سد از آگوست ۲۰۱۱ تا ژوئن ۲۰۱۶ برای عملیات بازسازی به روی عموم بسته است.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص پنانگ و تور سنگاپور با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*