تاریخچه سنگاپور
تاریخچه سنگاپور

تاریخچه سنگاپور

تاریخچه سنگاپور

سنگاپور امروزه دارای اقتصادی مهمی در جنوب آسیا می باشد. جزیره ای که امروزه به نام سنگاپور شناخته می شود درتجارت به خصوص توسط بازرگانان چینی سابقه ای طولانی دارد. تجار چینی مدت ها قبل از آمدن اروپاییان به این منطقه در سنگاپور تجارت می کردند. سنگاپور در زمان های مختلف تحت حکومت امپراطوری های مختلف بوده است.در اوایل قرن ۱۶ پرتغالی ها به این منطقه آمدند و Melaka را که در سواحل غربی شبه جزیره است بندر تجاری خود کردند. بعدها هلندی ها و بعد بریتانیایی ها به این منطقه آمدند. این ها ملیت هایی بودن که در پایان جنگ های ناپلئونی در ۱۸۱۸ به تجارت در سنگاپور علاقه داشتند. طبق برنامه های Sir Stamford Raffles سنگاپور قرار بود یک بندر مهم تجاری در کنار پنانگ و Maleka باشد. هردو این مناطق مستعمره بریتانیا بودند. Sir Stamford Raffles در این شهرتلاش زیادی کرد و در زشد وتوسعه شهر نقش مهمی داشت. چینی ها و هندی ها هم برای کار به این منطقه آمدند . شرایط زندگی چندان خوب نبود اما امکان پول درآوردن دراین منطقه وجود دارد. این شهر خخسلس سریع تبدیل به یک شهر مهم برای کار شد و تا به امروز هم همینطور باقی مانده است. بعد از ازدواج مردان چینی با زنان محلی یک جامعه ی ترکیبی از پنانگ و Maleka به وجود آمد که به آن Peranakan گفته می شد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره این تور سنگاپور و تور مالزی و اطلاع از قیمت استثنایی این تور با ما تماس حاصل فرمائید.

تاریخچه سنگاپور

تاریخچه سنگاپور

در جنگ جهانی دوم فاجعه ای رخ داد و شهر به دست نیروهای ژاپنی افتاد. شرایط در این دوران هم برای اسیران جنگی و هم برای شهروندان بسیار سخت بود . هزاران چینی از ساکنان این شهر اعدام شدند.بعد از تسلیم ژاپن حکومن بریتانیا دوباره برقرار شد اما احکام استعماری آسیب پذیر بودند. سنگاپور در سال ۱۹۶۳ به استقلال دست یافت ایتدا به عنوان بخشی از فدراسیون مالایی اما روابط سنگاپور با مالزی خوب نبود و در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از آن جدا شد.از سال ۱۹۵۹ تا۱۹۹۰ Lee Kuan Yew نخست وزیر بود و در حال حاضر پسرش این مقام را دارد. در آن زمان با سرمایه گذاری های خارجی اقتصاد کشور شکوفا شد. هزینه این توسعه ی یک سیستم سیاسی تک حزبی و سرکوب مخالفان بود. تا به امروز رسانه رنج شدیدی از کنترل توسط دولت می برند و سنگاپور یک دولت مرفه دارد اما این دولت سرکوبگر است. اگرچه تعداد اعدام هایی که در پایتخت انجام می شود هیچگاه منتشر نمی شود اما گفته می شود که این آمار در سال حدودا ۵۰ تا می باشد. در سال های اخیر سنگاپور نقش پررنگ تری در روابط منطقه ای داشته است. این دولت ضدکمونیست نقش گسترده ای در دیپلماسی، اقتصاد و بعد از بمب گذارب بالی در سال ۲۰۰۰ در امور امنیتی دارد. روابط بین سنگاپور و مالزی بهتر شده است. اما اختلافاتی درباره ی مسائلی همچون منابع آب و مرزهای زمینی وجود دارد.

تاریخچه سنگاپور

تاریخچه سنگاپور

فرهنگ در سنگاپور

مذهب: ۳۳% بودایی، ۱۸% مسیحی، ۱۵% مسلمان و ۵% هندو و ۱۱% تائو

کنوانسیون های اجتماعی: معمولا دست دادن هنگام ملاقات باکسی معمولا است. اما پیروان مذاهبی مثل اسلام و همچنین برخی از هندوها با شخصی از جنس مخالف دست نمی دهند. هنگام وارد شدن به مسجد و یا معبد باید کفش هایتان را در بیاورید. معمولا در میهمانی ها برای صاحب خانه یک هدیه کوچک برده می شود. سیگار کشیدن در مکان های عمومی و برخی از رستوران ها ممنوع است. قوانین شدیدی هم در مورد جویدن آدامس در مناطق شهری وجود دارد. اگر ته سیگار را در خیابان به زمین بندازید سریع جریمه خواهید شد.

زبان : در این منطقه زبان های چینی ماندری، تامیل، مالایی و انگلیسی صحبت می شود. بیشتر مردم سنگاپور دو زبانه هستند و می توانند انگلیسی که زبان اصلی برای ایجاد ارتباطات است را صحبت کنند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره این تور سنگاپور و تور مالزی و اطلاع از قیمت استثنایی این تور با ما تماس حاصل فرمائید. ما با لبخند پاسخگوی شما عزیزان هستیم. سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*