خانه | اطلاعات مالزی | آب و هوای مالزی | آب و هوای لنکاوی و بهترین زمان سفر به لنکاوی
آب و هوای لنکاوی و بهترین زمان سفر به لنکاوی
آب و هوای لنکاوی

آب و هوای لنکاوی و بهترین زمان سفر به لنکاوی

آب و هوای لنکاوی

لنکاوی دارای آّب و هواب گرم و مرطوب است. درجه حرارت هوا معمولا از ۲۰ تا ۳۵ درجه متغیر است اما رطوبت هوا غالب اوقات بالاست. با این وجود سفر به لنکاوی و تور لنکاوی در تمام فصول سال امکان پذیر است، حتی در طول فصل بارندگی که از ماه آوریل تا مه و از اکتبر تا نوامبر است. هوای این شهر معمولا گرم و آفتاب شدیدی دارد. اما بارش های کوتاه مدت در عصرها دور از انتظار نیست. گردشگران معمولا بارندگی در این جزیره را دوست دارند چرا که هوا گرم است و بارندگی کمی از درجه حرارت هوا می کاهد. لنکاوی در نزدیکی خط استوا واقع شده و در مقایسه با بسیاری از شهرها و کشورهای واقع شده در مناطق استوایی دارای طبیعت گرمسیری زیبایی است.

آب و هوای لنکاوی

آب و هوای لنکاوی

وزش بادهای موسمی معمولا باعث بارندگی های شدید و مقطعی و در برخی مواقع حتی باعث جاری شدن سیل می شود و برای ساکنین دردسر ایجاد میکند. لنکاوی دارای ۲ فصل متفاوت است، فصل خشک و فصل مرطوب. معمولا آب و هوای لنکاوی در تمام طول سال مثل آب و هوای تابستان است هر چند این تابستان گرم و خشک بارندگی های ناچیزی هم دارد. با شروع فصل بارندگی تابستان خشک و طولانی به اتمام میرسد. اوج میزان بارندگی در ماه های آگوست تا سپتامبر است. میانگین بارندگی سالانه لنکاوی ۲۵۰۰ میلیمتر است. اروپایی ها معمولا برای سفر به لنکاوی تابستان را انتخاب می کنند اما اعراب ترجیح می دهند که در فصل مرطوب به لنکاوی سفر کنند تا برای مدتی از آب و هوای خشک کشور خود به دور باشند. بهترین زمان سفر لنکاوی از ماه نوامبر تا مارس است. در این زمان دریا آرام است و گردشگران میتوانند اوقات خوشی را در ساحل بگذرانند. با وجود سواحل زیبا و حیات وحش منحصر به فرد، لنکاوی یک مقصد عالی برای گردشگران است. وجود ترکیبی از فرهنگ چینی، هندی و مالزیایی لنکاوی را نسبت به مناطق دیگر متمایز می کند. لنکاوی از مکان های محبوب توریستی در مالزی است.

در خصوص تور مالزی و قیمت تور مالزی نیاز به راهنمایی دارید؟ مشاوره کاملا رایگان توسط همکاران ما. همین حالا با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*